mgr Monika Bergiel-Klon

Psychoterapeuta, neuropsycholog

 

 

Strona internetowa - http://psychoterapeuta-rybnik.pl/

Psychoterapia

Prowadzę psychoterapię opartą na psychodynamicznym rozumieniu człowieka i relacji terapeutycznej. Ten rodzaj terapii umożliwia nie tylko rozwiązywanie bieżących problemów emocjonalnych oraz interpersonalnych, ale też głęboką i trwałą zmianę osobowości. W dbałości o wysoki standard mojej pracy regularnie korzystam z superwizji u specjalistów polecanych przez Naukową Sekcję Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychodynamicznej.

Neuropsychologia

Oferuję pełen zakres diagnozy neuropsychologicznejoraz usług neurorehabilitacyjnych, przeznaczonych dla osób z deficytami neurologicznymi:

 • po przebytych urazach mózgu
 • udarach
 • z podejrzeniem lub rozpoznaniem chorób neurodegeneracyjnych (m.in.Choroba Alzheimera, Otępienie naczyniowie, Otępienie w przebiegu innych chorób)

oraz osób subiektywnie doświadczających pogorszenia funkcjonowania poznawczego (w zakresie pamięci, uwagi, funkcji wykonawczych, wzrokowo-przestrzennych i innych).

Kwalifikacje:

 • Psychologia. Specjalność kliniczna i neuropsychologiczna. Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie
 • Filozofia. Specjalność etyczna. Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie
 • Szkoła Psychoterapii Psychodynamicznej – specjalistyczne podyplomowe 4-letnie szkoleniepsychoterapeutyczne. Krakowskie Centrum Psychodynamiczne w Krakowie
 • Intensywny Kurs Interwencji Kryzysowej. Grupa Interwencji Psychologicznej i Szkoleń ARCAN w Bydgoszczy.
 • Szkolenie z zakresu Dobrej Praktyki Klinicznej. Forum Pharmaceuticals. Investigator Meeting Q&A w Bostonie
 • Szkolenia z zakresu stosowania metod diagnozy neuropsychologicznej. WN28745 Marguerite RoAD Study Investigator Meeting w Stambule, Forum Pharmaceuticals. Investigator Meeting Q&A w Bostonie
 • Szkolenie z zakresu Arteterapii, Choreoterapii, Teatroterapii, Ekspresji ciała, pracy metodą Dramy. Centrum ARTEterapii w Lublinie
 • Szkolenie z zakresu doradztwa personalnego. Psychologiczne Centrum Rozwoju w Lublinie
 • Szkolenie z zakresu pomocy psychologicznej, nawiązywania kontaktu z osobami w sytuacji kryzysu. Centrum Wolontariatu w Lublinie.

 

Doświadczenie

Doświadczenie zawodowe w zakresie psychoterapii i neuropsychologii zdobywałam w Klinice Psychiatrii w Lublinie, Szpitalu Psychiatrycznym w Choroszczy, Oddziale Dziennym Leczenia Nerwic MSWiA w Białymstoku, Poradni Zdrowia Psychicznego w Białymstoku.

Umiejętności z zakresu diagnozy i rehabilitacji neuropsychologicznej zdobywałam w Domach Pomocy Społecznej w Lublinie, Oddziale Dziennym Psychogeriatrii oraz w Zespole Leczenia Środowiskowego Podlaskiego Centrum Psychogeriatrii w Białymstoku.

Poza praktyką zawodową zajmuję się również działalnością naukową w zakresie Psychogeriatrii, Psychiatrii Środowiskowej oraz Psychopatologii. Brałam również udział w trzech międzynarodowych projektach klinicznych dotyczących Choroby Alzheimera. 

W swojej pracy stosuję indywidualne podejście do osób zgłaszających potrzebę pomocy. Doceniam wagę skrupulatnej i rzetelnej diagnozy psychologicznej/psychoterapeutycznej/neuropsychologicznej w określeniu źródła trudności. Uwzględnienie możliwych czynników biologicznych, neurologicznych, społecznych oraz psychologicznych stanowi podstawę do zastosowania właściwej formy pomocy.

Rejestracja

32 422 55 98

533 508 795

 

Godziny przyjęć:

Rybnik-Boguszowice

Po wcześniejszej rejestracji telefonicznej.

 

Monika Bergiel-Klon psycholog psychoterapeuta Rybnik

Logo ACER Prywatnych Gabinetów Lekarskiw w Rybniku

ACER

Prywatne Specjalistyczne Gabinety Lekarskie